نگاهی به اندیشه وعقلانیت در فرهنگ عاشورا،در«سفر شهادت»

برنامه« سفر شهادت»با بررسی موضوعات اندیشه ای در حوزه كتاب از رادیو فرهنگ پخش می شود، این برنامه امروزچهارشنبه 20 تیرماه به بررسی اندیشه وعقلانیت در فرهنگ عاشورا اختصاص دارد.

1403/04/20
|
10:20

محمد رسول تبیك كارشناس مجری برنامه در « سفر شهادت » امروز با استاد علی جعفری ؛فرزند علامه جعفری درباره موضوع برنامه گفتگو می كند .
همچنین كتاب های «عاشورا در اندیشه امروز» ، «اندیشه عاشورا »، « عقل و عشق در حریم عاشورا » و « عقلانیت در عاشورا» در این برنامه معرفی می شوند .
«فرهنگ عاشورایی » و بخش اطلاع رسانی رویدادها و تازه های نشر برای علاقه مندان حوزه كتاب و كتابخوانی از بخش های دیگر این برنامه است.
در این‌برنامه با توجه به سالروز فاجعه گوهرشاد ‌‌روز ملی عفاف و حجاب یا حمید بابایی نویسنده كتاب چهل و یكم گفتگو می شود ، این كتاب « روایتی ادبی و با زبانی جذاب،از ماجرای كشتار مسجد گوهرشاد است. اتفاقات این داستان در مشهد رخ می‌دهد و ارتباط عمیق انسان‌ها با امام رضا(ع) را به نمایش می‌گذارد.
سفرشهادت » را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ چهارشنبه ها را با همراهی گویندگی ‌‌« نگین خواجه نصیر» و هماهنگی « ثریا رستمی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 20 بشنوید.

دسترسی سریع